• darkblurbg

Deze retreat geven we in het prachtige Galicië. Een gebied aan de westkust van Spanje waar geluk nog heel gewoon lijkt. Mensen zijn vriendelijk, nemen de tijd en zijn zorgzaam. Er zijn vele stranden, ruige kusten en de vegetatie is heel divers. In de zomermaanden is het meestal rond de 25 graden, waardoor het aangenaam vertoeven is en niet zo heet als aan de oostkust. Ook het zeewater is iets frisser in Galicië, maar maakt je minder loom als je eruit komt.

We bieden je graag (afhankelijk van het aantal dagen) een combinatie van mindfulness, yoga, qi gong, tension releasing exercises (TRE), ademwerk en creatieve expressie (dans, mantra zingen, intuïtief schilderen of schrijven). Ervaring is niet nodig, de magie zit in het loslaten. Dan volgt de rest vanzelf.

De ervaring leert dat juist de combinatie van onze SOUL sessies met de elementen, de uitwerking op jezelf zo intens maken. Regelmatig krijgen gasten naast rust, de mooiste inzichten of spirituele ervaringen, wat de ervaring op de ‘Marie’ nog meer versterkt.

De sessies zijn deels aan boord in een mooie beschutte baai van de Rías Baixas en deels in de prachtige natuur.

Tussendoor is er volop tijd om te chillen en te doen waar jij behoefte aan hebt (zwemmen, (leren) zeilen, snorkelen, wandelen, lezen, schrijven of lekker niets doen in de hangmat.

Bespeel je een instrument en neem je die graag mee? Geen probleem. Weet dat er een gitaar en ukelele aan boord zijn die je ook kunt gebruiken.

De voertaal is meestal Nederlands en soms Engels (afhankelijk van de samenstelling van de groep). Bij een groepsaanmelding is de voertaal Frans ook mogelijk, of een combinatie van Spaans en Engels.

De kapitein is ook de kok. Hij bereidt verse vegetarische maaltijden of een visje voor je. 1 keer is hij vrij. Dan ga je aan wal voor een lunch (4 daagse) of diner (7 daagse) op eigen kosten. Bij een 7 daagse nemen we je de laatste dag mee uit eten in de mooie, oude stad van Vigo.

Halverwege de week hebben wij een 'breakday' van de groep. Onze wegen scheiden dan voor een dagje. Wij gaan terug naar Vigo met de boot en brengen je na het ontbijt naar de trein richting Santiago de Compostella. Dé fascinerende plek waar dagelijks honderden pelgrims samenkomen bij het eindpunt, de kathedraal. Hoe leuk is het om ook voor even pelgrim te zijn door de laatste kilometers (samen) te lopen? Mocht je geen behoefte hebben aan Santiago de Compostela dan zou een dagje Cangas (markt, winkeltjes en strand) een optie kunnen zijn. Voel je vrij om je eigen keuze daarin te maken.

Als je terug aan boord komt, zijn je handdoeken gewassen, alles afgestoft en aangeveegd, water bijgevuld en de voorraad boodschappen aangevuld:)

Zin om aan te monsteren?

We ontmoeten je graag in Vígo. Voor ons schip ‘Marie’ hebben wij daar een fijne ligplaats gevonden met vrij uitzicht over de baai. In deze haven ruik je meteen de frisse lucht en voel je de ruimtelijkheid. Als je je hoofd buigt naar het kraakheldere water, dan zie je de prachtigste vissen en als je mazzel hebt af en toe een school dolfijnen die een kijkje komen nemen.

 

Programma Galicië 4 dagen / 3 nachten

 

Dag 1

  • Tussen 15.00 uur – 17.00 uur aan boord van de ‘Marie’ in haven Vígo
  • Welkomstdrankje, introductie en veiligheid
  • Varen / zeilen naar San Simon
  • Diner aan boord
  • Kennismakingsspel
  • Overnachten voor anker

Dag 2

  • Ontbijt
  • Mindfulness
  • Varen/zeilen naar Praia de Barra
  • Vrije tijd
  • Zintuigelijke wandeling (in stilte) langs de ruige kust van Cabo do Home
  • Lunch naar keuze en op eigen kosten
  • Vrije tijd
  • Diner aan boord
  • Uitleg Qi Gong
  • Overnachten voor anker

Dag 3 (stilte t/m ontbijt)

  • Qi Gong en Hatha Yoga
  • Ontbijt
  • Varen / zeilen naar Islas Cíes
  • Vrije tijd
  • Lunch 
  • Vrije tijd
  • TRE (Tension Releasing Exercises)
  • Diner aan boord
  • Overnachten voor anker

Dag 4 (stilte t/m ontbijt)

  • Ontbijt 
  • Mantra zingen of dansen
  • Ademwerk
  • Vrije tijd
  • Lunch
  • Varen / zeilen naar haven Vígo
  • Afscheid 17.00 uur 

 

Programma Galicië 7 dagen / 6 nachten

 

Dag 1

  • Tussen 15.00 uur – 17.00 uur aan boord op de ‘Marie’ in haven Vígo
  • Welkomstdrankje, introductie en veiligheid
  • Varen / zeilen naar Isla de San Símon (met tour rondom het eiland)
  • Diner aan boord
  • Kennismakingsspel
  • Overnachten voor anker

Dag 2

  • Ontbijt
  • Mindfulness
  • Intuïtief schilderen
  • Vrije tijd
  • Varen / zeilen naar Praia de Barra
  • Lunch
  • Vrije tijd
  • Zintuigelijke wandeling (in stilte) langs de ruige kust van Cabo do Home
  • Diner aan boord
  • Uitleg Qi Gong
  • Overnachten voor anker

Dag 3 (stilte t/m ontbijt)

  • Qi Gong en Hatha Yoga
  • Ontbijt
  • Vrije tijd
  • Lunch
  • TRE (Tension Releasing Exercises)
  • Varen / zeilen naar Cangas of Vigo
  • Vrije tijd / diner naar keuze en op eigen kosten in Cangas of Vigo
  • Overnachten voor anker of in de haven

Dag 4 (vrije dag)

  • Ontbijt
  • Dagvullend programma (met trein) naar Santiago de Compostella (evt lunch mee)
  • Varen / zeilen naar eilanden Islas de Cíes
  • Diner aan boord
  • Overnachten voor anker

Dag 5 (stilte t/m ontbijt)

  • Qi Gong of Chakra breathing meditatie
  • Ontbijt
  • Vrije tijd
  • Lunch
  • TRE (Tension Releasing Exercises)
  • Vrije tijd
  • Diner aan boord
  • Yin Yoga
  • Overnachten voor anker

Dag 6 (stilte t/m ontbijt)

  • Ontbijt 
  • Mantra zingen of dansen
  • Ademwerk
  • Intuïtief schilderen
  • Lunch
  • Varen / zeilen naar Vígo
  • Diner in de oude stad Vígo
  • Overnachten in haven

Dag 7

  • Ontbijt
  • Afscheid 10.00 uur

 

Groepsgrootte

De maximale groepsgrootte is 6 deelnemers.

Wijzigingen in het programma in verband met het weer of groepswensen zijn mogelijk.

Bij een exclusieve groepsaanmelding is een programma op maat bespreekbaar.

 

Overnachten

‘Marie’ heeft voor haar gasten twee ruime, moderne hutten met elk twee 1-persoons bedden, en een gastendouche- en toiletruimte. Ook zijn er 2 bedbanken in de afsluitbare lounge. Slaap je liever buiten? We hebben twee slaapbanken aan dek of heerlijke hangmatten tussen de masten.

 

Investering

De investering voor de 7-daagse expeditie bedraagt €1495,- p.p. incl. BTW. Voor de 4-daagse expeditie bedraagt de investering €795,- pp incl. BTW. Voor een exclusieve groepsaanmelding berekenen wij minimaal 5 personen. 

Kom je voor de tweede of derde keer naar Galicië? Dan ontvang je €100,- korting op de 7-daagse en €50,- op de 4-daagse.

Inclusief:

  • Inhoudelijk programma
  • Professionele begeleiding
  • Gratis telefonische intake voorafgaand aan het retreat
  • Havengeld en brandstof voor het zeilschip
  • Alle maaltijden (behalve 1 diner of lunch). We kunnen rekening houden met voedsel allergieën
  • Onbeperkt verse kruiden- of gemberthee, water, vers sapjes, drankjes en goede koffie
  • Linnengoed en SOUL-attributen
  • Snorkelspullen
  • Persoonlijke aandacht!

Exclusief:

  • Transportkosten naar en van het schip
  • Treinticket naar Santiago de Compostela
  • Reis- en annuleringsverzekering 

 

Hoe kom je in Vígo en bij de ‘Marie’ vanuit Nederland?

Je kunt het beste met Transavia of Ryanair vanuit Amsterdam of Eindhoven naar Porto in Portugal vliegen.  Soms heeft KLM ook een leuke aanbieding. Ook zijn er regelmatig interessante aanbiedingen vanuit Brussel naar Porto. Amsterdam (via Madrid) naar Vigo kan ook het checken waard zijn. Wij adviseren je graag als je hulp nodig hebt.

Vlieg je naar Porto? Neem na aankomst de bus vanaf de luchthaven Porto. Er gaan meerdere bussen op een dag. Reistijd ongeveer 2 uur en een retourtje is ongeveer €14,00 - €50,00 (vroeg boeken is aan te bevelen). Voor vertrektijden en exacte prijzen kijk op een van de volgende sites:

 

Als je eerst naar Porto centrum wilt vanaf het vliegveld, dan is een metro handig. Voor een paar euro ben je midden in deze leuke stad, bijvoorbeeld in de wijk Sao Bento. Tips voor ho(s)tels of restaurantjes sturen we standaard in de bijlagen. Vanuit het centrum kun je ook op bovengenoemde sites bussen vinden richting Vígo. Dan is de duur ongeveer 2,5 uur.

Let op: het is in Portugal één uur vroeger dan in Spanje. 

Wil je graag mee, maar wil je niet vliegen? Met de bus en trein kan ook. Bel of mail gerust.

 

Waar ligt  de 'Marie'?

In Vigo heeft de 'Marie' een ligplaats in de jachthaven Marina Davila Sport:

S/N MUELLE DE REPARACIONES DE, 36208 Vigo, Pontevedra

Als je wilt, kunnen we je informeren over vluchten en vervoer regelen van het busstation in Vigo naar Marina Davila Sport wanneer je samen aankomt.

 

 

Wil je boeken of heb je vragen?

 

Roep ons op

'Enjoy the Room to Be'